poniedziałek, 9 czerwca 2014

Warsztaty akrobatyczne 14-15 czerwca!!!


Everest Production, współtwórcy spektaklu akrobatyczno - tanecznego "Prometeusz” mają przyjemność zaprosić na V edycję warsztatów akrobatycznych. Warsztaty odbędą się w terminie 14 – 15 czerwca w godzinach 10 – 15:30 na Sali WOSS na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zajęcia prowadzone będą przez wielokrotnych Mistrzów Polski w Akrobatyce Sportowej i byłych reprezentantów kadry narodowej.

Akrobatyka jako dyscyplina ogólnorozwojowa

Akrobatyka sportowa i gimnastyka to najbardziej ogólnorozwojowe dyscypliny. Rozwijają podstawowe zdolności motoryczne człowieka, takie jak: siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność oraz cechy poboczne: skoczność, zręczność – koordynacja ruchowa, gibkość.

Ćwiczenia akrobatyczne działają ogólnorozwojowo i wszechstronnie i są idealnym przygotowaniem motorycznym do uprawiania rożnych dyscyplin sportowych.

Program warsztatów

Program warsztatów obejmuje zapoznanie z ćwiczeniami na planszy, ścieżce akrobatycznej oraz na trampolinie.

Ćwiczenia na planszy – ćwiczenia kształtujące prostą postawę, stanie na głowie, stanie na rękach, skłony, mostki, szpagaty, ćwiczenia równoważne i wiele innych. Ćwiczenia zaawansowane na planszy: ćwiczenia grupowe tj. piramidy kilkuosobowe.

Skoki na ścieżce akrobatycznej – przewroty w przód, w tył, przerzuty bokiem, w przód, w tył, salta w przód, w tył i wiele innych. Skoki zaawansowane na ścieżce akrobatycznej: połączenie kilku nauczonych już skoków akrobatycznych.

Skoki na trampolinie – wyskoki w górę w pozycji prostej, wyskoki rozkroczne, kuczne, wyskoki z półobrotem, z całym obrotem, siady, pad na brzuch, na plecy, salta w przód, w tył i wiele innych. Skoki zaawansowane na trampolinie: połączenie kilku nauczonych już skoków akrobatycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz